Naturalne kosmetyki z jajek do suchych zniszczonych włosów

Naturalne kosmetyki z jajek do suchych zniszczonych włosów

Naturalne kosmetyki z jajek do suchych zniszczonych włosów

Pozostajemy cały czas w temacie pielęgnacji włosów naturalnymi, domowymi sposobami:) Poprzednie wpisy z tych tematów możecie zobaczyć tutaj:
Wpisy o olejkach:
Olejek kokosowy
Olejek z pestek winogron i oliwa z oliwek

Poprzedni wpis: Naturalne kosmetyki z produktów spożywczych

Wiemy już, że nasze domy są pełne składników, z których możemy przygotować kosmetyki do pielęgnacji i nawilżenia włosów. Wiele z nich ma nie tylko właściwości nawilżające, ale też antybakteryjne, pomagają nam pozbyć się łupieżu i w dodatku są, w porównaniu do swoich drogeryjnych „braci” tanie i łatwo dostępne. Brzmi jak ideał 🙂

Maseczka do włosów z jajek

Jajka są chyba jednym z najbardziej uniwersalnych produktów, jakie możemy znaleźć w kuchni. Jednak w brew pozorom nie tylko możemy je wykorzystać do przygotowania jajecznicy. Jajka, ze względu na swoją budowę, zarówno białka jak i żółtka mają świetny wpływ na włosy, które składają się w 80% z białek (kreatyna). Dzięki temu aminokwasy zawarte w jajkach mogą uzupełniać braki w uszkodzonych włosach i wzmacniać je zarówno od środka jak i na zewnątrz. Każdą maseczkę przygotowaną z jajek, możemy wedle własnych potrzeb wzbogacać dodatkowymi składnikami.

Receptura na maseczkę z jajek

 1. Maseczka z jajek i oliwy (w poprzednich wpisach omawiałam działanie wybranych oliwek)

  Jedno jajko wbij do miseczki i wymieszaj dokładnie z około dwoma łyżkami wybranej oliwy. Powstałą maseczkę nałóż na włosy i przykryj czepkiem lub plastikowym woreczkiem by zatrzymać wilgoć i usprawnić działanie maseczki. Po około 30 minutach spłucz obficie maseczkę i umyj włosy.

 2. Maseczka z jajek i jogurtu naturalnego – jeszcze więcej białka!

  Wymieszaj w miseczce trzy łyżki jogurtu naturalnego (nieodtłuszczonego) z żółtkiem oddzielonym od białka i nałóż na włosy. Pozostałe czynności powtórz tak jak w punkcie nr 1.

 3. Maseczka z białek i soku z cytryny

  Tą maseczkę w szczególności polecam osobą poszukującym objętości i cudownego połysku na włosach. Cytryna ma również działanie anty łupieżowe i oczyszcza skórę głowy z płatków łupieżu.
  Do przygotowania maseczki potrzebujemy białka z jednego jajka oraz soku z jednej wyciśniętej cytryny. Składniki należy wymieszać aż do utworzenia gładkiej masy.
  Pozostałe czynności powtórz tak jak w punkcie nr 1.

Pamiętajcie, by zawsze spłukiwać maseczki z jajek letnią wodą, użycie ciepłej może spowodować zlepianie się jajek co będzie skutkować utrudnieniem w spłukaniu i nie przyjemnym zapachem na włosach.