Okres ziomowy nieodmiennie kojarzy się z zniszczoną fryzurą

Powodem takiego stanu rzeczy jest Pan Czapka.

Postaram się dzisiaj, jako że zima bezlitośnie zbliża się do nas, pokazać wam kilka sposobów, by nie odmrozić sobie uszu, a przy okazji zapewnić dobry wygląd naszych włosów.

Patenty na stylizowanie włosów, zapobiegające oklapnięciu pod czapką

Przygotowanie włosów, podobnie jak w artykule o zwiększaniu objętości włosów, zacząć możesz od suszenia włosów, z głową spuszczoną w dół. Objętość możesz zwiększyć również dzięki pudrom, które należy aplikować u nasady włosów i delikatnie wetrzeć palcami.

Puder umożliwi nam również modelowanie naszej fryzury w ciągu dnia, wiec po zdjęciu czapki, wystarczy włożyć dłonie we włosy i unieść od nasad. Fryzura zyska na objętości i trwałości,a po opadniętych włosach nie będzie śladu.

Jeśli chcesz skorzystać z lakieru do utrwalenia fryzury, koniecznie użyj lakieru suchego, który nie obciąży włosów i nie zlepi ich.

Pleć włosy przed założeniem czapki

Przed założeniem czapki, przy długich włosach, możesz związać je luźną gumką, dzięki czemu włosy nie przylepią się do skóry głowy. Pamiętaj też, że im luźniejsza czapka, tym mniejszy nacisk na włosy i mniejszy elefkt przyklapniętej fryzury.

Przetłuszczające się włosy pod czapkami

Pod czapką głowa się poci. Wszyscy mamy ten problem.

Oczywiście wpływa to też na świeżość naszych włosów. Jeśli Ciebie szczególnie mocno dotyka ten problem, możesz nosić przy sobie miniaturową wersję suchego szamponu do włosów.

Koniec z elektryzowaniem się włosów

Suche włosy mają tendencję do elektryzowania się

Często przy ściąganiu czapki, włosy unoszą się w każdą możliwą stronę. W zimie włosy, również potrzebują nawliżenia. Maski i odżywki jak najbardziej wskazane!

Suche włosy mają tendencję do elektryzowania się

Jak nosić czapkę by nie niszczyć fryzury

Polecam wam luźniejsze czapki, jak już wcześniej wspominałam, zmniejszenie nacisku na włosu pozwoli utrzymać objętość. Dodatkowo trochę miejsca pod czapką umożliwi lepszą wentylację więc zmniejszy to ewentualne przetłuszczanie się włosów.

Czapke najlepiej jest zakładać tak, by pokrywała się z granicą włosów na czole. W przypadku grzyweki, można ją wyciągnąć z czapki.