Jak temperatura wpływa na włosy

Temperatura może mieć duży wpływ na kondycje włosów. Szczególnie codzienne stylizowanie ich urządzeniami takimi jak suszarki, prostownice, lokówki czy sauny parowe mogą je uszkodzić jeśli nie będą odpowiednio używane. Oczywiście przy prostownicach najlepiej wybierać te, które mają ceramiczne płytki. Prostownice z płytkami z "powłoką" ceramiczną się do nich nie zaliczają.

Jeśli chcemy zapewnić dodatkowy komfort naszym włosom, istnieją modele posiadające zbiorniczki na wodę - pamiętajcie, by nigdy nie prostować włosów na mokro - które pod wpływem temperatury tworzą mgiełkę zapewniającą ochronę termiczną dla włosa, a jednocześnie jej ilość jest na tyle mała, by nie weszła w strukturę włosa. Poza prostownicami z funkcją termo ochrony możemy też znaleźć wersje wyposażone w płytki ceramiczne z zawartymi w nich różnymi olejkami, takimi jak olejki arganowe czy jojoba, które nawilżają i chronią włosy.

Temperatura może mieć działanie szkodliwe lub pielęgnacyjne. Pamiętajcie by na co dzień wszelkiego rodzaju stylizacje z wykorzystaniem urządzeń takich jak lokówki i prostownice nastawiać na temp. max 180C, a przed ich użyciem zabezpieczać włosy serum termoaktywnym.

Pamiętajcie też, ze pod wpływem temperatury włosy mogą się skręcać, prostować i falować. Co daje nam nieograniczone możliwości w tworzeniu fryzur 🙂

Temperatura pod sauną parową

Suna parowa dla włosów w połączeniu z maskami, ampułkami i odżywkami potrafi działać cuda, wszyscy to wiemy:) Jak to się dzieje? Pod wpływem ciepła sauny łuski włosów się rozchylają i umożliwiają lepsze nawilżenie włosa. Z takiego zabiegu możemy skorzystać u fryzjera pod specjalną sauną lub w domu. Wystarczy podczas kąpieli na wilgotne włosy nałożyć niewielką ilość np. maski do włosów i przykryć włosy foliowym czepkiem a temperatura zrobi swoje. Oczywiście taki zabieg nie będzie miał takiego efektu jak wykonany w salonie fryzjerskim. Pamiętajcie by zawsze po takim domowym zabiegu spłukać włosy letnią wodą by domknąć łuski.