Gdzie znaleźć najlepsze oleje do naturalnej pielęgnacji włosów

Naturalna pielęgnacja włosów olejkami nie musi opierać się na drogich produktach z drogeryjnych półek. Wiedzieliście, że w Waszych kuchniach kryje się mnóstwo produktów, które możecie wykorzystać do pielęgnacji włosów? Zawsze szukamy produktów z naturalnymi składnikami, bez parabenów i innych szkodliwych substancji, a tym czasem siedzą sobie one w naszych kuchennych szafkach i lodówkach.
Najczęściej wykorzystywane są z nich owoce, miody i oleje. O tych ostatnich będzie dzisiejszy tekst:)

Oleje do naturalnej pielęgnacji

Olejowanie włosów, samo w sobie, służy do regeneracji zniszczonych i osłabionych włosów. Jednak mają one też inne właściwości. Nadają włosom blasku, gładkości i mają właściwości przeciwzapalne.

Dzisiaj przedstawie Wam dwa, z kilku moich faworytów w kwestii naturalnej pielęgnacji włosów olejkami.

Olej z pestek winogron

Jest lekki, nie obciąża włosów i nie zmniejsza ich objętości.
Jego główna właściwość to wygładzanie włosów, włosy po nim są bardzo przyjemne w dotyku. Nie nadaje się natomiast do włosów mocno przesuszonych, a przynajmniej nie jako główny produkt regenerujący.
Świetnie sprawdzi się, jako lekki olejek, do włosów średniej długości i włosów kręconych, które nie powinny być nadmiernie obciążane.

Zawiera witaminy A, E, K i D

Olej z pestek winogron możemy wykorzystać również jako maseczkę do włosów, która ułatwi rozczesywanie. Wystarczy nałożyć niewielką ilość oleju około 30min przed myciem. Włosy powinny być umyte szamponem nie zawierającym SLS’ów

Oliwa z oliwek

Na wstępie, muszę Wam powiedzieć, że oliwę z oliwek należy kupować tylko w ciemnych butelkach. W innym wypadku oliwa szybko straci swoje cenne właściwości.

Można ją nakładać zarówno na włosy mokre jak i suche.
Ponieważ ta oliwa jest emolientem, może wnikać w strukturę włosa.
Kuracja włosów oliwą z oliwek wymaga systematyczności. Zalecam nakładanie 2 razy w tygodniu, około 1-2 łyżki stołowe 30min przed myciem głowy. Ilość nakładanej oliwy powinna być dobrana do długości i grubości włosa.
Oliwa z oliwek ma silne właściwości regeneracyjne, pozwala odbudować strukturę włosa. Zapobiega również wypadaniu włosów, a jej skład wspomaga wzrost włosów.

Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E.

Dodatkową zaletą korzystania z oliwy z oliwek, są jej przeciwzapalne właściwości. Dzięki nim unikniemy np. łupieżu.

Do naturalnej pielęgnacji włosów jest oczywiście znacznie więcej olejów. Zajmiemy się nimi w następnym poście, a tym czasem życzę wam mocnych, zdrowych, nawilżonych włosów.