Naturalne kosmetyki z produktów spożywczych do przygotowania w domu.

Podobnie jak przy olejkach, o których możecie przeczytać w poprzednich postach:

Olejek kokosowyOlejek z pestek winogron i oliwa z oliwek

Tak i z innych produktów spożywczych, które na pewno macie w domu, możecie zrobić proste, ale bardzo dobre dla naszych włosów kosmetyki do pielęgnacji, wzmocnienia i nawilżenia. Jest to tańszy i często lepszy sposób od kupowania drogich drogeryjnych preparatów, w których naturalne składniki to często ułamek tylko zawartości.

Naturalna płukanka z cytrusów

Wszyscy wiemy, jak zdrowe są świeżo wyciskane soki z cytrusów, ale czy widziałyście, że możemy je też wykorzystywać jako kosmetyk do pielęgnacji włosów? Pomarańcze, cytryny i grejpfruty to te najczęściej goszczące w naszych domach i świetnie nadające się do pielęgnacji włosów.

Receptura na płukankę z cytrusów

Przygotowanie z nich kosmetyku jest banalnie proste. Wyciśnięty sok z np. pomarańczy, należy wymieszać z przegotowaną wodą iii to wszystko:) Stworzy to pewien rodzaj płukanki, którą należy zwilżyć obficie włosy na 15 min przed ich umyciem. Dzięki temu będą miały więcej blasku.

Naturalna maseczka z avocado

Avocado znamy głównie z guacamole, sałatek czy sushi, ale jest to też świetny produkt, który znajdziemy w wielu kosmetykach nawilżających. Olejek z avocado działa nie tylko świetnie na włosy, ale również na skórę głowy. Poza wspomnianym nawilżeniem, doskonale sprawdza się jako obrońca dla naszych włosów, wzmacniając je i hamując ich wypadanie. Dodatkowym działaniem olejku avocado jest zamykanie łusek włosów.

Receptura na maseczkę z avocado

Rozgnieć avocado w miseczce i dodaj do niego łyżkę stołową naturalnego miodu dla wzmocnienia efektu nawilżenia. Wymieszaj dokładnie całość i gotowe!

Jeśli chcesz, możesz mieszankę avocado i miodu uzupełnić o dodatkową łyżkę jogurtu naturalnego. Włosy bardzo lubią białko z którego są zbudowane. Dodatkowo jogurt naturalny również ma właściwości nawilżające, pomaga w zwalczaniu wyprysków, przez swoje działanie antybakteryjne i antygrzybiczne  jest bardzo dobrym zabezpieczeniem dla naszej skóry głowy, szczególnie przy włosach przetłuszczających się.
Wmasujcie maskę we włosy 20 min przed ich umyciem.

Pamiętajcie o systematyczności, ten zabieg warto powtarzać systematycznie dla lepszych efektów i zapewnienia naszym włosom zdrowego, pięknego wyglądu.