Olejek kokosowy

Olejek kokosowy to produkt, który ma bardzo wiele właściwości, które mają wpływ nie tylko na nasze włosy ale również na skórę, więc warto bliżej mu się przyjrzeć. Ja dzisiaj zajmę się tematem włosów.

Jak działa olejek kokosowy?

Olejek wzmacnia włosy od samych cebulek i wpływa również na skórę głowy. Odżywia ją i chroni przed powstawaniem łupieżu i zwalcza już powstały. Natomiast jeśli chodzi o włosy, odbudowuje ich strukturę proteinową przyśpiesza ich regenerację.

Składniki mineralne (potas, cynk, magnez) wnikają w strukturę włosa i cebulki, dzięki czemu włosy nabierają gładkości, końcówki nie rozdwajają się a same włosy stają się mocne i zdrowe.

Stosowanie olejku kokosowego

Olej kokosowy najlepiej wmasować w wilgotne włosy. Ilość jest jaką aplikujemy, trzeba dobrać do długości naszych włosów. Zazwyczaj 3-4 łyżeczki w zupełności wystarczą.

W odróżnieniu od wielu innych olejków, z kokosowym możemy, a nawet powinnyśmy, się kłaść spać. W tym celu najlepiej owinąć głowę ręcznikiem, by nie ubrudzić pościeli.

Kurację olejkiem kokosowym należy stosować od 2 do 3 razy w tygodniu. Można też wykorzystywać ten produkt doraźnie, w przypadku wyraźnych oznak przesuszenia, lub na rozdwojone końcówki bezpośrednio przed myciem włosów. Taki zabieg zapobiega również wnikaniu wody we włosy podczas mycia dzięki czemu unikniemy odchylania się łusek włosa.

Inne zalety olejku kokosowego

Ten olejek na pewno docenią osoby z kręconymi włosami, ponieważ pomaga on uwydatnić skręt włosa i dokładnie zabezpiecza włosy przed nabieraniem wilgoci, jak i wzmacnia ich strukturę.

W przeciwieństwie do wielu innych olejów, olejek kokosowy jest łatwy w zmywaniu z głowy, więc cały zabieg nie zajmie wam zbyt dużo czasu w czasie porannej toalety, a wasz włosy na pewno go docenią.